Psychology Session

Hikâyem

Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden 1997 yılında mezun oldum. 2002'de University of Indianapolis'te Klinik Psikoloji yüksek lisansımı ve 2008'de Purdue Üniversitesi'nde Çift ve Aile Terapisi doktoramı tamamladım. 

ABD'de bulunduğum yıllarda Indiana Üniversitesi ve Purdue Üniversitesi (IUPUI) Psikolojik Danışmanlık Merkezi'nde, Purdue Üniversitesi Birey, Çift ve Aile Terapisi Merkezi'nde ve West Lafayette Home Hospital'da psikoterapi stajlarımı tamamladım. 

2009-2012 yılları arasında Doğuş Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde öğretim üyesi olarak görev aldım. Aynı yıllarda Çift ve Aile Terapileri Derneği'nin (ÇATED) kurucu üyeleri arasında ve yönetim kurulunda bulundum. 2012-2021 yılları arasında Özyeğin Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde öğretim üyesi olarak yer aldım. Çift ve Aile Terapisi yüksek lisans alt alanının direktörlüğünü yürüttüm. 2020 yılından beri Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programında ve Duygu Odaklı Birey, Çift ve Aile Terapileri Derneği'nde (DOÇAT) klinik süpervizör olarak görev yapmaktayım.

Duygu odaklı terapi alanında International Centre for Excellence in Emotionally Focused Therapy (ICEEFT) tarafından onaylı çift terapisti ve süpervizörüm. Aynı zamanda Association for Play Therapy (APT) tarafından onaylı çocuk merkezli oyun terapistiyim. 

Araştırmalarımda daha çok çift ilişkisindeki dinamiklere odaklanmaktayım. Araştırma ilgi alanlarım arasında çift ilişkisinin psikolojik sağlık ile bağlantısı, çiftlerin iletişim döngüleri, zaman içinde çift ilişkisinde gerçekleşen olumlu veya olumsuz değişimler yer almaktadır. Ulusal ve uluslararası yayınlarım, konferans sunumlarım, verdiğim eğitimler ve yönettiğim tezler de bu konulara odaklanmaktadır.